Pages Menu
Categories Menu
Jak prawidłowo regenerować siły w trakcie jesieni?

Jak prawidłowo regenerować siły w trakcie jesieni?

www.wojtpol.com.pl

Relaks i odpoczynek to bardzo dobry sposób na jesienne przygnębienie, które często dotyka nas znienacka i trudno jest nam sobie z tym poradzić. Jesień to bowiem tak czas w roku, że brakuje siły i chęci do podejmowania jakichkolwiek działań, a do tego panujące na zewnątrz warunki pogodowe sprawiają, że brakuje nam również motywacji.

Można więc zaradzić temu poprzez odpowiedni odpoczynek i relaks – jak jednak powinniśmy prawidłowo regenerować nasze siły? Niezbyt dobrym pomysłem jest przespanie jesieni i zbyt długie leżenie w łóżku. Sen to zdrowie, ale zbyt dużo odpoczynku może rozregulować nasz zegar biologiczny.

Powinniśmy kłaść się spać i wstawać o regularnych porach, a najlepiej planować sen tak, aby się wysypiać – w przeciwnym razie możemy być rozdrażnieni i mieć problemy ze skupieniem. Bardzo ważny jest także sam relaks, który nie polega na biernym leżeniu – tutaj do gry może wejść aromatyczna kąpiel, krótki spacer czy wieczór z książką, czyli wszystko to, co pomoże nam zredukować stres i po prostu się odprężyć.